סייבר ואבטחת מידע

הגנת סייבר ואבטחת מידע
15 שנות ניסיון בניהול אירועי סייבר, אבטחת מידע והגנת סייבר

הגנת סייבר ואבטחת מידע הן מן היסודות ליכולת השרידות וההתאוששות של ארגונים וחברות.
ניסיוננו העשיר במסגרת פעילות צוות תגובה מהירה לאירועי סייבר, כמו גם בחקירת אירועי סייבר מוכיח כי אבטחת מידע לעולם איננה תלויה רק בכלים בהם משתמש הארגון על מנת להגן על עצמו. ארגון מאובטח הוא כזה המיישם תפיסה מניעתית של בקרה שוטפת, טיפול במודעות העובדים לסיכוני הסייבר, בקרה חיצונית של מחלקת מערכות המידע וביצוע מבדקי חדירות וסקרי סיכונים תקופתיים.

 

הגנת סייבר ואבטחת מידע - השקעה משתלמת

 

עלויות הטיפול בחקירת סייבר, במקרים בהם יש לאתר ראיות דיגיטליות שיעידו על פשעי מחשב, דוגמת עובד שביצע גניבה ממעביד, ריגול תעשייתי או לחילופין טיפול באסון סייבר באמצעות צוות תגובה מהירה לאירועי סייבר -
(cyber incident response team - CIRT) - עולה לאין שיעור על עלויות של מניעת אירועי אבטחת מידע ומתקפות סייבר. ניסיוננו רב השנים מוכיח כי הוצאות חקירה או תגובה לאירוע סייבר, צפויות לעמוד על  עד פי 100 אל מול עלויות של טיפול מקדים ומניעתי לנושא אבטחת מידע וסייבר, דוגמת מבדקי חדירה, קב"ט סייבר וכל כלי אבטחת המידע בהם היה על החברה להצטייד.

 

סייבר - חשיבות הידע המעשי

 

מומחי אבטחת מידע וסייבר לא פעם מכירים היטב את עולם הגנת הסייבר מהאספקט התיאורטי, דוגמת סימולציות של מתקפת סייבר על ידי האקרים, זאת להבדיל מצוות מומחי אבטחת המידע והסייבר בפורס מאז'ור, אשר מנוסים בהכרות מעמיקה עם מתקפות האקרים בפועל. דומה הדבר להבדל בין רופא שכל מטופליו בריאים, לבין רופא שניתח מטופלים רבים בהצלחה. ההכרות עם מתקפות סייבר מביאה עמה גם גישה ייחודית וחדשנית בתחום אבטחת המידע ובעקבותיה, טיפול מקיף לא רק בחומות ההגנה החיצוניות, המספקות הגנה מפני האקרים מבחוץ, אלא גם כיסוי של סיכוני סייבר בזירה הפנימית.

 

אשליית הבטחון של כלי אבטחת מידע וסייבר

 

מניסיוננו הנרחב של למעלה מעשור, כמו גם ממחקרים של חברות אבטחת מידע בעולם - למעלה מ-30% מדליפות המידע בחברות וארגונים נובעים מפעילות של עובדים זדוניים. לפיכך כיסוי זירת אבטחת המידע מהאספקט הפנימי מהווה נדבך קריטי להגנה על הארגון מפני ריגול תעשייתי, דליפת בסיסי נתונים רגישים למתחרים, אובדן סודות מסחריים, פגיעה במוניטין ועוד. בנוסף לנתון שלעיל יצויין כי אחוז ניכר מדליפות המידע מקורו בעובדים הנוהגים ברשלנות, שלא מתוך כוונות זדון, אנו בפורס מאז'ור מכסים במסגרת השירותים גם זירה זו, באמצעות הדרכות אבטחת מידע - 'הגנה עצמית בסייבר, חומת האש האנושית'.

כלי אבטחת מידע והגנת סייבר, מתוחכמים וחדשניים ככל שיהיו, עלולים ליצור אשליית ביטחון מסוכנת. מרבית אירועי הסייבר כמו דליפת מידע, ריגול תעשייתי, וירוס כופר, גניבת סודות מסחריים - מתרחשים על רקע העדרה של תפיסה מניעתית, בקרה וטיפול במודעות העובדים לסיכוני הסייבר ולחלקם החשוב במניעתם.

 

מאחורינו ניסיון של למעלה מעשור במניעת אירועי סייבר, הגנת סייבר ואבטחת מידע, חקירת הונאות, מעילות, ריגול, גניבת מידע וסודות מסחריים והחזרה לשגרה של חברות וארגונים לאחר מתקפות סייבר.

הניסיון העשיר בחקירת מתקפות סייבר מהותי לעיסוק מקצועי באבטחת מידע - הכרות עם הדרכים בהן דולף מידע עסקי רגיש ועדכון מתמיד בדרכי הפעולה של האקרים, היא הבסיס להבנה מעשית של סגירת פרצות במערכות, זיהוי נקודות החולשה באבטחה והאופן שבו יש להטמיע נהלי אבטחת מידע המותאמים באופן שנתפר במיוחד עבור מאפייני כל ארגון וחברה.

 

אבטחת מידע, צמצום סיכוני סייבר והגנת מידע נשענים על היסודות המרכזיים הבאים:

  • ביצוע סקרי סיכונים אבטחת מידע באופן שגרתי
  • ביצוע מבדקי חדירה תקופתיים – מבדק חדירה פנימי, מבדק חדירה חיצוני (מבדקי חוסן)
  • ניטור ובקרה שוטפים על מחלקת אבטחת מידע | מחלקת מערכות מידע: באמצעות קב"ט סייבר - ממונה אבטחת מידע ובמידת הצורך – קצין ציות GDPR.
  • הדרכות מודעות אבטחת מידע לעובדים ומנהלים – 'הגנה עצמית בסייבר', תרגול באמצעות פישינג מדומה.
  • עמידה בתקינה הנדרשת על ידי הרגולטור – תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, SOX  וכדומה – בהתאם למאפייני הארגון.

למידע נוסף התקשרו או מלאו את הטופססיפורי לקוחות

בין לקוחותינו

רכבת ישראל
מרכז השלטון המקומי
משרד התחבורה
רשות ניירות ערך
3M
בון תור
מנורה מבטחים
אוניברסיטת תל אביב
זרעים גדרה
חישתיל
שלמה כהן עו
סופר פארם