יצירת קשר
Call
Call
Mail

תחרות שאינה הוגנת – גניבת לקוחות

בעליו של בית דפוס מצפון הארץ הרגיש כי לאחרונה יותר ויותר לקוחות עוזבים אותו לטובת מתחרה חדש – ולא מוכר. לאחר מספר בדיקות הסתבר לבעליו של בית הדפוס כי שלושה מעובדיו לשעבר פתחו עסק מתחרה ומציעים ללקוחותיו מחירים נמוכים יותר – בשיעור קבוע באופן יחסי למחירון שלו.

בפנייתו אלינו ציין כי אחד מאותם עובדים היה בן טיפוחיו, וכי הוא חושד כי מידע רגיש נלקח ממחשבי החברה וכי המתחרה החדש מתמצא "יתר על המידה" במחירים שהוא נותן ללקוחותיו.

במהלך בדיקתנו, עברנו על סרטי הצילום של מצלמות האבטחה וגילינו כי מספר חודשים לפני שעזב אותו עובד את העבודה, הגיע במהלך חופשת החנוכה לבית הדפוס בגפו, באמתלה של תיקון מכשיר כלשהו. באותו "ביקור" נצפה העובד במצלמות האבטחה כשהוא מתיישב ליד מחשב מנהלת החשבונות (על אותו מחשב נמצאת גם תוכנת ניהול הלקוחות) ובמשך חצי שעה "מתעסק" במחשב. מצלמת האבטחה צילמה מלפנים ולא ניתן היה לראות מה עשה אותו עובד עם המחשב.

בבואנו לבדוק את המחשב מצאנו כי תוכנת הצריבה הופעלה באותו יום בהתאמה מלאה לשעות של מצלמות האבטחה וכי נצרבו באמצעותה תיקיות של תוכנת הנהלת החשבונות, ניהול הלקוחות ומחירונים שונים. בהמשך התברר כי מהמקום נגנבו במשך חודשים רבים פריטים וחומרי גלם רבים שהועברו לעסק המתחרה שהוקם.

התביעה שהוגשה לבית המשפט התבססה על חוות דעת מומחה סייבר וראיות דיגיטליות – בית המשפט קבע כי המעשים נעשו גם נעשו וכי על העובד לשלם פיצוי למעבידו לשעבר ולהימנע במשך שלוש שנים מלפנות לאותם הלקוחות שאת שמותיהם גנב ממחשבי החברה.

לחצו כאן לקריאה נוספת בנושא חוות דעת מומחה מחשבים
לקריאה נוספת בנושא חקירות מחשב

בין לקוחותינו

רכבת ישראל
AIG LOGO
משרד התחבורה
3M
מחלקת חקירות ומודיעין ברשות ניירות ערך
סופר פארם
בזק בינלאומי
חישתיל
שופרסל
זרעים גדרה
מרכז השלטון המקומי
AON
attenti logo
E&Y
Hertz logo
Cannbit Ltd
איסכור
מנורה חברה לביטוח
סטימצקי
Migda מגדל חברה לביטוח
אפקון
אוניברסיטת תל אביב
sweetwood capital
polypid
KIMAIA
הרצוג פוקס נאמן
grant thornton
הרשות להגנת הפרטיות
Microsoft digital crimes unit
משרד המשפטים

יצירת קשר

כתובתנו: דרך החורש 4, יהוד
טלפון: 03-6259898

    This form is protected by reCAPTCHA and therefore
    the Google Privacy Policy and Terms of Service apply