שחזור מידע

המומחים לשחזור מידע שנמחק
ואחזור מידע מסלולר ומחשבים
שחזור מידע בטכנולוגיה פורצת דרך 

טכנולוגיות פורצות דרך שעד לא מזמן היו זמינות אך ורק לגופי ביון ואכיפה, הן כלי שחזור המידע המתקדמים ביותר בהם אנו משתמשים במעבדתנו, על מנת לפצח חקירות מורכבות ולשחזר מידע שנמחק בטעות או בזדון. בנוסף לכלים מתקדמים אלו, פיתחנו טכנולוגיות מתקדמות לשחזור נתונים ואנו מחזיקים ביכולות בלעדיות המאפשרות הצלת מידע גם במצבים בהם המידע נמחק, פורמט או הוצפן.
שירות שחזור מידע אותו אנו מספקים מזה למעלה מעשור לגופי אכיפה ולחברות המובילות במשק, מוצע גם לקהל הפרטי, תוך שמירה על אותם סטנדרטים קפדניים ושימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר המאפשרת שחזור קבצים שנמחקו, הודעות וואטסאפ – WhatsApp, הודעות סמס – sms, שחזור תמונות ועוד – מתוך דיסק קשיח, כרטיסי זכרון, התקני זכרון ואלפי דגמים שונים של טלפונים סלולריים.

מה המשמעות הטכנית של מחיקת מידע?

במרבית התקני הזיכרון, כאשר אנו מבצעים פעולת מחיקה של מידע, בין אם מדובר במדיה כמו סרטונים או תמונות ובין אם מדובר בטקסטים כמו הודעות – המידע למעשה כלל לא נמחק. הפעולה שמערכת ניהול הזיכרון / המידע מבצעת היא סימון של המקום בו שכן המידע, כמקום הפנוי לרישום מידע חדש.
כל עוד אותו מקום בזיכרון לא התמלא במידע חדש שדרס את המידע הקודם באופן מלא, קיים סיכוי לשחזור נתונים. כמובן שהיכולת לבצע שחזור מידע מתאפשר תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, כך שגם לאחר דריסה חלקית של החומר המחוק על ידי מידע חדש, יתכן שניתן יהיה לבצע שחזור חלקי. עם זאת, בטרם בדיקה ראשונית במעבדה, לא ניתן לדעת בוודאות אילו חלקים מהמידע שנמחק מהטלפון הנייד, מהדיסק הקשיח או מהמחשב, ניתנים לשחזור.

 

שחזור מידע – אילו פעולות עלולות להזיק לתהליך מוצלח?

נסיבות שונות עלולות להביא למצב בו מידע נמחק מדיסק קשיח או מטלפון נייד או מכל התקן זיכרון אחר. על מנת שתהליך השחזור יצליח באופן האופטימלי, חשוב לציין כי פעולות חובבניות וקיצורי דרך לא מקצועיים על ידי "מביני עניין" או אפילו מעבדות שאינן מתמחות בתחום המקצועי של שחזור מידע, עלולים להביא לאובדן האפשרות לבצע אחזור מידע קיים ושחזור מידע שנמחק. ככל שניתן, אנו ממליצים להפסיק מיד כל שימוש במכשיר / התקן ממנו יש לבצע שחזור נתונים.

מה ההבדל בין הליך של אחזור מידע להליך שחזור מידע?

אחזור מידע משמעותו הוצאת מידע מבסיס נתונים קיים והצגתו חזותית באופן אחר, למשל הוצאת הודעות וואטסאפ מתוך טלפון נייד לקובץ אקסל.
שחזור מידע משמש למקרים בהם מידע נמחק ויש צורך להוציאו מתוך בסיס נתונים שנמחק באופן מלא או חלקי, כך שניתן יהיה להשתמש בו מחדש.
הבלבול בין שני המונחים הללו מביא פעמים רבות לעוגמת נפש לאלו המבקשים לשחזר מידע, שנחשפים לעצות ומאמרים המסבירים כיצד מאחזרים מידע, אך משתמשים בטעות במונח שחזור. הסיכון הוא בכך שפעולות מסוימות שמאחזרות את המידע עלולות לגרום לקשיים בשחזור המתבקש של המידע שנמחק.

 

אנחנו כאן בשבילך, עם למעלה מעשור של ניסיון בשחזור מידע.

המשך קריאה סגור