גילוי האזנת סתר בטלפון נייד – ספייפון SpyPhone

הבהרה: פורס מאז’ור עוסקת אך ורק באיתור תוכנות ריגול, דוגמת ספייפון, המבצעות האזנת סתר ובהכנת חוות דעת מומחה לצורך הגשתה למשטרת ישראל ולבית המשפט ולא מספקת שירותי התקנה של תוכנות האזנת סתר או התקנים המשמשים עבור ציתות וצילום סתר.

תופעת האזנות הסתר לטלפונים ניידים, באמצעות תוכנות ריגול, למשל SpyPhone, התפשטה מהמגזר העסקי לסכסוכים אישיים והפכה למכת מדינה הפוגעת בפרטיות באופן דורסני ובוטה.
יודגש כי בדיקתנו מקיפה איתור תוכנות ריגול הן מעולם הריגול האישי והן מעולם הריגול התעשייתי – בטחוני.

 

אם קיים חשד כי הותקנה האזנת סתר במכשירכם צרו עמנו קשר אך לעולם לא דרך טלפון נייד, או בסמוך לטלפון נייד החשוד כנגוע בתוכנת ריגול

 

שימו לב: אנו מקפידים להדגיש באופן בולט כל כך את בקשתנו להמנע מיצירת קשר מהמכשיר עצמו, או בסמוך לו – מכיוון שבמספר מקרים, נתקלנו במכשירים שאופסו מרחוק בעת שהתעורר חשד שימסרו לביצוע בדיקת האזנה במעבדתנו – ובכך לא זאת בלבד שייתכן שיעלמו הראיות המפלילות נגד התוקף, אלא גם קיימת אפשרות שימחק כל המידע הקיים במכשיר.

תוכנות הריגול הסלולרי זמינות להורדה גם באתרים מוכרים באינטרנט והתקנתן אפשרית במקרים מסוימים – גם ללא גישה פיזית למכשיר הנייד. האזנת סתר לטלפון נייד ניתנת להתקנה גם מרחוק, לדוגמא באמצעות שליחת הודעה תמימה למראה ובדרכים רבות נוספות, כך שגם מכשיר המוגן באמצעות סיסמא, טביעת אצבע ותוכנות הגנה שונות, חשוף ופגיע להתקנת ציתות.

חשוב לציין – חברות שונות בשוק מציעות ‘בדיקת תוכנת ריגול‘. חברות אלו מתקינות תוכנת אנטי וירוס, או מבצעות סריקה אוטומטית באמצעות מנוע לאיתור נוזקות, בדיקת האזנה זאת לא תאתר במרבית המקרים את תוכנת הריגול, אך עלולה להביא לפגיעה בראיות המפלילות. במידה ותוכנת הריגול תוסר, תמנע ממך היכולת להגיש תלונה במשטרה או להציג ראיות בתביעה בבית משפט.

 

חייגו 03-6259898 או מלאו את טופס יצירת קשר באמצעות לחיצה כאן

 

מספר סימנים עשויים להעיד על האזנת סתר במכשירכם: בין היתר בקשת שימוש בטלפון מאדם כלשהו, אף לדקות ספורות, אורך חיי סוללה קצרים במיוחד, עצירה, ניתוקים, הפעלה אוטומטית של המכשיר, לעתים גם ללא צליל התראה או התנהגות חריגה אחרת המעוררת את תשומת לבכם. עם זאת יצויין כי בגרסאות מעודכנות יותר של ספייפון ותוכנות ריגול אחרות, רוב רובן של התקלות שהתלוו בעבר להאזנה לטלפון הנייד נפתרו ויתכן שדליפת המידע לא תהיה כרוכה בתופעות פיזיות כלשהן במכשיר הנייד.

באפשרותו של מפעיל תוכנת ספיי-פון לבצע האזנות סתר למכשירך וכן:

 • להקליט שיחות נכנסות ויוצאות.
 • לצפות בהודעות בערוצי מדיה כגון מיילים, פייסבוק, וואטסאפ, סמס ועוד.
 • לזהות את מיקומכם בכל רגע נתון (איכון סלולרי באמצעות GPS).
 • להפעיל את מצלמת המכשיר ולצלם את המתרחש.
 • להפעיל מרחוק מיקרופון במכשיר ולהאזין למתרחש בחלל חדר, גם ללא קיום שיחה.
 • לגשת למידע השמור במכשיר.
 • לבצע מחיקה של מידע ספציפי ואף לבצע למכשיר איפוס מלא להגדרות יצרן.

חשוב שתפעלו באופן זהיר כדי לא לעורר חשד בצד המבצע את הציתות – הוסיפו לעשות שימוש רגיל במכשיר עד בדיקתנו ואל תציינו בטלפון פרטים כלשהם המעידים על חשדכם.

אנו נשמח לסייע לכם, לבצע בדיקה כדי לאתר את האזנת הסתר המתבצעת באמצעות תוכנות ריגול ובמידת האפשר לסייע בזיהוי מקור ההאזנה.

אנו ממליצים על מספר צעדים כי להגן על מכשירכם מפני האזנות סתר:

 • יש להקפיד על השגחה צמודה למכשיר הסלולארי.
 • לנעול את המכשיר באמצעות סיסמה מורכבת.
 • אין להתחבר לרשתות WiFi שאינן מאובטחות באמצעות סיסמא.
 • אין ללחוץ על קישורים / קישורים בהודעות SMS , ווטאסאפ וכדומה.
 • אין לפתוח קישור או קובץ מגורם לא מזוהה במייל.

 

בדיקת האזנה ניתן לבצע ברוב רובם של המכשירים, לרבות:

 • אייפון – iPhone
 • מכשירי אנדרואיד (Android) כגון: סמסונג גלאקסי, LG, מוטרולה, וואווי, נקסוס Nexus
 • סימביאן (Symbian OS) מבית נוקיה (Nokia)
 • בלקברי BlackBerry
 • ועוד אלפי דגמים של מכשירים

 

תגיות:  האזנת סתר לפלאפון, איתור ריגול סלולרי, איתור ספיי-פון,  ציתות לטלפון נייד, בדיקת האזנה לפלאפון, SpyPhone, Spy-Phone, תוכנת מעקב לאייפון, האזנות סתר לאייפון, ספייפון לסמסונג, האזנה לאייפון, מעקב GPS.

 

בדיקות האזנות סתר לטלפון נייד מבוצעות בכפוף לחוק ולחתימת המזמין על הסכם המעיד על בעלותו על הציוד הנבדק.

לקריאה נוספת בנושא האזנות סתר (בבית, במשרד ובמערכות מחשב) הכנסו לפורטל שלנו העוסק בהרחבה בנושא האזנות סתר.

מה זה ספייפון - Spy-Phone?

ספיי-פון, ובאנגלית SpyPhone, הוא שמה של תוכנה המבצעת ריגול סלולרי והאזנת סתר למכשירי טלפון נייד.  מכיוון שתוכנה זו נחלה הצלחה יחסית לתוכנות אחרות, שמה הפך לשם גנרי, כלומר שם המתאר את כלל תוכנות הריגול. יש אינספור תוכנות מעקב וריגול מלבד תוכנה זו, המשמשות לביצוע האזנה לטלפון נייד: מובייל ספיי – mobile spy, WhatsApp spy, m-spy, אנדרואיד-ספיי AndroidSpy, Flexi Spy, MobiStealth , Ear Spy ועוד.
מטרתן ואופן פעולתן של מרבית התוכנות זהה.

האם ניתן להתקין תוכנת ריגול ספיי-פון באייפון ואנדרואיד?

בהחלט. לצערנו לא קיים מכשיר חסין מפני תוכנות ריגול באופן מלא ומוחלט וגם אין תוכנה שאפשר להתקין במכשיר שתגן מפני התקנת תוכנת ריגול באופן וודאי. כפי שהאקרים פורצים לגופים שהשקיעו הון עתק באבטחת מידע, כך ניתן לחדור גם למכשיר הטלפון שלכם. עם זאת, ניתן להערים קשיים על פריצה מסוג זה, קודם כל באמצעות העלאת המודעות לקיומן של תוכנות הריגול, לשיטות השונות להתקנתן ללא ידיעת המשתמש ועוד.

באילו מקומות בארץ ניתן לקבל את השירות?

בין אם אתם גרים בבאר שבע, בתל אביב, בחיפה, בירושלים או אפילו באילת – אם פרטיותכם ורצונכם בבדיקה מעמיקה ומקצועית חשובים עבורכם, בחרו בגוף הבדיקה שמחזיק בציוד המתקדם ביותר, שמשתף פעולה עם גופים מרכזיים במשק, שיכול להפיק דוח ממצאים ראוי אותו תוכלו להגיש, אם תרצו בכך, למשטרה ולבית המשפט. מעבדות פורס מז’ור ממוקמות בפתח תקווה וניתן לשלוח לנו מכשירים באמצעות שליח מכל מקום בארץ.

האם אפשר לבצע דרככם התקנת ספייפון או תוכנות ריגול אחרות?

לא. פורס מאז’ור לא מתקינה ספיי-פון או האזנות סתר אסורות.

אם מתגלה תוכנת האזנה בטלפון נייד, האם תדווחו על כך למשטרה?

את ההחלטה כיצד לפעול במידה והתגלתה האזנת סתר במכשיר הנייד, אנו משאירים אך ורק בידיך. במידה ואותר מעקב שכזה בנייד שלך, נכין דוח שאותו ניתן להגיש למשטרת ישראל. אנו נוכל רק להמליץ כיצד לפעול והאם וכיצד להסיר את תוכנת הריגול.

כיצד ניתן להסיר תוכנת ריגול מהטלפון הנייד?

בהתאם לסוג המכשיר שבידכם, במידה ובבדיקה שביצענו נמצאה תוכנת ספיי-פון או כל פירצה אחרת המאפשרת דליפת מידע וחדירה לפרטיותכם, אנו נדריך אתכם כיצד להסיר את תוכנת הריגול הספציפית מהמכשיר שלכם, במידה והתוכנה ניתנת להסרה בטוחה.

האם יש אפליקציה או תוכנה שתגן על המכשיר שלי?

לצערנו לא קיימת תוכנה שתגן על המכשיר באופן וודאי מפני התקנת תוכנות האזנת סתר.
כפי שהאקרים פורצים לחברות שהשקיעו משאבים רבים בהגנה באמצעות אמצעים לאבטחת מידע, כך ניתן לחדור גם לטלפון שלכם. עם זאת, ניתן להערים קשיים על פריצה מסוג זה, קודם כל באמצעות העלאת המודעות לקיומן של תוכנות הריגול, לשיטות השונות להתקנתן ללא ידיעת המשתמש ועוד. על כך תוכלו לקרוא במאמר כיצד להתגונן מפני תוכנות ריגול דוגמת ספייפון  (בקרוב).
חשוב לציין – התקנת תוכנות אנטי וירוס למיניהן לא רק שכנראה לא תגלה את התוכנה במכשיר, אלא עלולה לגרום לכך שהגורם שהתקין את האזנת הסתר יגלה שהותקנה ומתוך חשש להיתפס, עלול למחוק את תוכנת הריגול ובכך להשמיד את הראיות שיכלו להביא לתפיסתו. יתרה מזאת, חלק מתוכנות הריגול מאפשרות פירמוט / איפוס של המכשיר מרחוק ובכך להביא למחיקת כל המידע הקיים על המכשיר.

האם חוקי להתקין תוכנת מעקב וריגול?

המידע הנמסר בתשובה זו הינו מידע כללי – אין לראות במידע זה תחליף לייעוץ משפטי פרטני ומקצועי לכל מקרה ומקרה. 

התקנת תוכנת מעקב, ציתות וריגול חוקית במידה וההתקנה מתבצעת:
1. על ידי בעל המכשיר עבור שימוש עצמי.
2. על ידי בעל המכשיר שמוסר אותו לשימושו של אחד מילדיו שהינו קטין. תוכנות אלו נקראות בדרך כלל “בקרת הורים”.
3. על ידי בעל המכשיר שמונה לאפוטרופוס של אדם, שמוסר אותו לשימושו.
4. על ידי בעל המכשיר שמוסר אותו לעובד, שעודכן מראש בהסכם העבודה, כי ידוע לו שכל המידע ממכשיר הטלפון נמצא תחת מעקב קבוע.

בכל מקרה אחר, התקנת תוכנת ריגול היא האזנת סתר אסורה, המהווה עבירה פלילית שעונשה עד 5 שנות מאסר.

המנעו מהתקנת ריגול בטרם קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין.

איזה מידע נחשף בפני מי שהתקין תוכנת ספייפון?

ישנם סוגים רבים של תוכנות ריגול סלולרי, חלקן ממוקדות בקבלת מידע ספציפי מאוד כמו – הודעות וואטסאפ או מיקומים גאוגרפים (איכון סלולרי) וחלקן מאפשרות שליטה מלאה בכל המידע במכשיר, מחיקת פריטים במכשיר ואף פירמוט מלא שלו. חלק מתוכנות הריגול מאפשרות גם פתיחת המיקרופון ו/או המצלמה של המכשיר ותיעוד מלא של המתרחש מסביבו. כלומר ציתות וצילום של כל שיחותינו ליד המכשיר הנייד.

האם ניתן להתקין תוכנת ריגול מבלי שתהיה גישה פיזית למכשיר הנייד שלי?

יצויין כי ישנם מקצוענים בתחומם אשר יודעים לקבל גישה פיזית למכשיר גם מבלי שתבחינו בכך, אך בכל מקרה אין הכרח לקבל גישה פיזית למכשיר על מנת להתקין תוכנות האזנת סתר. קיימות דרכים רבות להתקין ציתות במכשיר מרחוק. לפיכך גם אם מכשירכם נמצא תמיד בכיסכם, גם אם הוא מוגן באמצעות סיסמא איכותית ואף טביעת אצבע, ניתן להתקין עליו את תוכנות ספיי פון למיניהן.

האם אתם יודעים לבצע חקירה של חדירה למחשב או השתלטות על מחשב מרחוק?

בהחלט. אותם סטנדרטים קפדניים באמצעותם אנחנו בודקים המצאות של תוכנות ריגול בטלפונים סלולרים, באים לידי ביטוי גם במצבים של חדירה למחשב, השתלטות על מחשב, פריצה למחשב וכדומה.

למידע נוסף התקשרו או מלאו את הטופססיפורי לקוחות

בין לקוחותינו

רכבת ישראל
מרכז השלטון המקומי
משרד התחבורה
רשות ניירות ערך
3M
בון תור
מנורה מבטחים
אוניברסיטת תל אביב
זרעים גדרה
חישתיל
שלמה כהן עו
סופר פארם