עבירות מחשב ופשעי אינטרנט וסייבר

השינויים הטכנולוגיים התכופים בתקופה בה אנחנו חיים מביאים עמם גם סוגי פשיעה חדשים. העולם הדיגיטלי מלווה אותנו בחיינו כמעט לכל מקום אליו נלך ותחום עבירות המחשב הולך ומתפתח יחד עם הטכנולוגיות החדשניות ביותר.

 עבירות מחשב, פשעי סייבר

פשעי מחשב מובהקים, בהם הפשע בוצע כלפי אמצעי דיגיטלי, כגון – גניבת מידע, חדירה לבסיס נתונים, פריצה לחשבונות בנק. הסוג השני הוא פשעים שתוך כדי ביצועם נעשה שימוש כלשהו במכשיר דיגיטלי, כגון – פשעי פדופיליה, התחזות, השמצות בפייסבוק או ברשתות חברתיות אחרות ועוד.

מדע הפורנזיק (Forensics) התפתח בשנים האחרונות הרבה מעבר לזיהוי טביעות אצבע ואיתור ראיות ביולוגיות. כיום במעבדת הסייבר של פורס מאז’ור, אנו יכולים לגלות עבירות מחשב וסלולר המבוצעות על ידי האקרים, עבריינים מתוחכמים, אנשי עסקים שכשלו ועובדים שסרחו.

ניסיון, טכנולוגיה, ידע

הניסיון, הטכנולוגיה והידע שצברנו במרוצת השנים מאפשרים לנו לשחזר ולעקוב אחרי מידע, גם אם הוא טופל או נמחק בזדון מהמחשב או מהמכשיר הסלולרי. כלומר – גם אם מבצעי העבירה ניסו למחוק ולטשטש עקבות – אנו נוכל לבצע שחזור מידע. במרבית המקרים, נוכל להחזיר את הגלגל לאחור ולאתר את העקבות לעבירה עד לרמה הנדרשת בבתי המשפט. חשוב להמנע מביצוע פעולות חקירה עצמאיות או על ידי אדם שאינו מומחה עבירות מחשב, שעלולות לגרום לפגיעה חמורה בקבילותן של הראיות ואף לסבך את אנשי הארגון בעבירות שונות.

צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני, בטרם יבוצעו פעלות שיפגעו בראיות הדיגיטליות המעידות על עבירות ופשעי מחשב.

 

תגיות: סיכול מתקפת האקרים, מומחה עבירות מחשב, פורנזיק, עבירות מחשב, סיכול ריגול תעשייתי, עבירות אינטרנט, פשעי סייבר, פשעי מחשב, מעבדת סייבר, עבירות מחשב ואינטרנט.

למידע נוסף התקשרו או מלאו את הטופססיפורי לקוחות

בין לקוחותינו

רכבת ישראל
מרכז השלטון המקומי
משרד התחבורה
רשות ניירות ערך
3M
בון תור
מנורה מבטחים
אוניברסיטת תל אביב
זרעים גדרה
חישתיל
שלמה כהן עו
סופר פארם